Hakkımızda

Teknoma Teknolojik Malzemeler San. ve Tic. Ltd. Şti.

TEKNOMA Teknolojik Malzemeler San. ve Tic. Ltd. Şti., İzmir Yüksek Teknoloji Enstitü (İYTE) kampüsünde kurulu olan İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (IZTEKGEB) bünyesinde yer alan bir kuruluştur. TEKNOMA, Ar-Ge esaslı faaliyet ve danışmanlık hizmetleri sunma misyonuna sahiptir.

Faaliyet konularını; Teknolojik Malzemeler,  Savunma Sanayi Malzemeleri,  İnce Filmler ve Yüzey Kaplamaları, Vakum Teknolojileri, Kompozit ve Polimerik Malzemelerin Metalizasyonu oluşturmaktadır.

Kompozit malzemelerin metalizasyonu, radar soğurması ve elektrik ve elektromanyetik testlerine (50 MHz – 20 GHz) yönelik faaliyetlerini de sürdürmektedir.

Malzemelerin termal ve elektriksel özellikler ölçümü ile mikroyapı karakterizasyonuna yönelik hizmet vermektedir.

TEKNOMA tarafından tasarıma dayalı ince film kaplama üniteleri, vakum sistemleri ve aksamları ile sputter, ion demeti vb. sistemleri siparişe dayalı olarak imal edilmektedir.

Mikroskop camına kaplanmış Molibdenum ince filmler
Aramid ve cam elyaf takviyeli polimer kompozit levhalar
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından firmamıza ödül verilmiştir

Teknoma Ltd. Şti. üstün nitelikte Ar-Ge projesi gerçekleştiren firmalardan birisi olarak seçilmiş ve 09 Mart 2013 tarihinde İzmir de gerçekleşen Üniversite-Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ödül kazanmıştır.

 “Antistatik Uygulamalar: Mıknatıssal Saçtırma ile Metal Kaplanmış Fiberler” isimli proje ile ödüle layık görülmüştür.

Ayrıca, firmamız aynı etkinlikte gerçekleşen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı yönetimindeki panele de davet edilerek Üniversite-Sanayi İşbirliğine yönelik çözümler konusunda katkı sağlamıştır.